Processing math: 100%

Zadanie

Július Cézar

Počet bodov: 60

Július Cézar na svojich vojenských výpravách rád staval palisády. Typicky by mali mať všetky kmene tvoriace palisádu rovnakú výšku, pri dobýjaní jednej nemenovanej Gálskej dediny chcel však skúsiť inú stratégiu - mať rôzne výšky kmeňov, a usporiadať ich od najnižšej po najvyššiu. Aby to bolo estetické, i-ty kmeň by pritom mal byť aspoň i vymysľometrov vysoký.

Problém nastal v tom, že kmene sa opotrebúvajú, a tak ich raz za čas bolo treba vymeniť za iné…

Úloha

Máme n čísel - výšky kmeňov vo vymysľometroch.

Chceme vedieť, či po zoradení od najmenšieho po najväčšie platí, že i-ty najnižší kmeň má aspoň i metrov.

Navyše budeme musieť q krát vymeniť nejaký kmeň za iný, a túto otázku si budeme klásť zakaždým. Tieto zmeny pretrvávajú (zahodené kmene nevraciame).

Vstup a Výstup

V prvom riadku je číslo n - počet kmeňov v palisáde.

V druhom riadku je n oddelených celých čísel 1vin - výšky kmeňov.

V treťom riadku je číslo q - počet výmen, ktoré spravíme.

V každom z nasledujúcich q riadkov sú dve čísla 1k,vn označujúce, že k-ty kmeň (podľa poradia na vstupe) vymeníme za kmeň s výškou v.

Vypíšte q+1 riadkov, v každom ANO alebo NIE podľa toho, či sa dajú kmene zoradiť tak, aby i-ty z nich mal aspoň i vymysľometrov; v prvom riadku pre začiatočnú palisádu, v každom ďalšiom po aplikovaní patričnej výmeny.

Sú štyri sady vstupov; v každej platí 1n,q200000.

V prvej sade navyše platí nvi,nv10.

Príklady

Input:

5
3 1 4 2 5
3
3 3
4 4
5 4

Output:

ANO
NIE
ANO
NIE

Začiatočná palisáda je v pohode. Ak však kmeň s výškou 4 zmenšíme, štvrý najnižší kmeň bude nižší ako 4, čo je zle. Keď potom získame kmeň výšky 4 namiesto 2, opäť je všetko v poriadku. Vymenením jediného kmeňu výšky 5 si to vzápätí pokazíme.

Pre odovzdávanie sa musíš prihlásiť.